O škole 2017-12-19T14:33:02+00:00
O škole Důležité informace Uchazeči Žáci Profil absolventa Maturita Klub absolventů

Jazykové zkoušky Cambridge na 1. Slovanském gymnáziu

Všichni studenti našeho gymnázia mají možnost přímo ve škole skládat jazykovou zkoušku z anglického jazyka Cambridge (FCE, CAE, CPE). Gymnázium také ve spolupráci se zástupci Cambridge English Langueage Assessment pořádá přípravné kurzy k získání certifikátu.

Proč mít certifikát Cambridge?

–  světově nejuznávanější certifikát
–  jednodušší přístup na vysoké školy v zahraničí
–  bodové zvýhodnění při přijímacích zkouškách na vysoké školy v ČR
–  větší šance při získání zaměstnání
–  naprostá většina středních a vysokých škol i soukromých zaměstnavatelů v anglicky mluvícím světě certifikát uznává
–  certifikát akceptuje jak britskou, tak americkou angličtinu
– celoživotní platnost
–  možnost uplatnění certifikátu místo třetího předmětu profilové maturitní zkoušky

Cena přípravných kurzů:

Počet žáků Počet lekcí Cena pro žáky gymnázia Cena pro veřejnost
5-9 30 x 45 min 5 490 Kč 5 990 Kč
10-14 30 x 45 min 3 990 Kč 4 490 Kč *

* nejlevněji ve městě !!!

V ceně není pochopitelně zahrnut poplatek za vykonání zkoušky, který však našim žákům nabízíme opět za zvýhodněnou cenu  4 150 Kč (veřejnost 4 500 Kč).

V ceně je zahrnuto:

– zapůjčení učebnice
– zkouška nanečisto (pro veřejnost 600 Kč)
– lektor a další náklady spojené s kurzem
Věříte si na zkoušku bez přípravného kurzu?

Termín Konec přihlašování Cena pro žáky gymnázia Cena pro veřejnost
4. 11. 2016 25. 10. 2016 450 Kč 600 Kč
16. 12. 2016 9. 12. 2016 450 Kč 600 Kč *
10. 2. 2017 31. 1. 2017 450 Kč 600 Kč

Termín zkoušek ve školním roce 2016/2017 je stanoven na konec ledna 2017 a začátek června 2017.

JSME 5. VE VÝSLEDCÍCH MATURITNÍ ZKOUŠKY Z ČESKÉHO JAZYKA A LITERATURY

Nejlepší školy v hodnocení maturity z českého jazyka a literatury 2014/2015 (CERMAT):

1. PORG – gymnázium a základní škola, o.p.s.
2. Gymnázium Oty Pavla, Praha
3. Gymnázium Brno-Řečkovice
4. Arcibiskupské gymnázium, Praha
5. 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky
6. Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl
7. Gymnázium a Základní umělecká škola Šlapanice
8. Gymnázium Žamberk
9. Gymnázium Jana Keplera, Praha
10. Základní škola a gymnázium města Konice

JSME 3. VE VÝSLEDCÍCH MATURITNÍ ZKOUŠKY Z MATEMATIKY

Matematika 2013/2014
1. Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec (96,3)
2. PORG (94,7)
3. Slovanské gymnázium, Praha 1 (93,6)
4. Gymnázium ALTIS, Praha 10 (92,1)
5. Gymnázium nad Kavalírkou, Praha 5 (91,6)

INFORMACE O ŠKOLE

Budova gymnázia se nachází v centru Prahy a je dostupná několika dopravními spoji, které vedou do zastávek Dlouhá třída a Náměstí Republiky. Studenti mohou využívat připojení Wi-Fi, školní jídelnu a automaty na nápoje. Ve škole funguje sportovní klub. Pro chvíle oddechu je k dispozici pingpongový stůl a stolní fotbálek. Se všemi žáky pracují výchovný poradce a třídní učitelé. Žáci mají svůj žákovský parlament a třídní samosprávu.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

1. SLOVANSKÉ GYMNÁZIUM využívá všechny získané prostředky k financování vzdělávání svých studentů. Jako soukromá škola realizujeme pro naše studenty podstatné výhody, které nejsou běžné na státních školách.  Především umožňujeme opravdový individuální přístup. Naši učitelé poskytují svým studentům pravidelné konzultace a individuální doučování a pomáhají jim dosáhnout úspěchu.

Studijní oddělení podporuje studenty při přípravě na přijímací zkoušky na vysoké školy. Pomáhá jednotlivým studentům vyhledat co nejvíce informací a sděluje jim všechny důležité podmínky pro úspěšné zvládnutí zkoušky.

Maturantům, kteří se rozhodli nepokračovat dále ve studiu na vysoké škole, pomáhá studijní oddělení aktivně hledat možnosti pracovního zařazení podle jejich zájmu a schopností.

MOŽNOST PROMINUTÍ ŠKOLNÉHO

Naše škola oceňuje vynikající studijní výsledky svých studentů. V případě, že dosáhnou vynikajícího prospěchu ve třídách našeho gymnázia na konci jakéhokoliv ročníku, je jim prominuto školné na následující školní rok.

ZASLAT DOTAZ

Vaše přihláška byla odeslána, děkujeme!

Vrátit se na hlavní stránku

Příjmení
Datum narození